Ali Koç ve Aziz Yıldırım’ın münazarası neden NOW TV’de olmadı?

Mustafa Ali AYKOL

Fenerbahçe’de bugün yapılan seçimde başkanlık için yarışan Ali Koç ve Aziz Yıldırım’ın dün akşam canlı yayında kozlarını paylaşması Türkiye’nin en çok konuşulan konusu oldu.

TAM ANLAMIYLA RAİTİNG REKORU KIRDI

Kablo TV’den yapılan açıklamaya göre Aziz Yıldırım ile Ali Koç’un katıldığı program %78’lik izlenme oranı Türk televizyon tarihinde rating ölçümüne geçildiği günden bugüne en yüksek oranına ulaştı.

Fakat programın kendisi kadar çok konuşulan bir başka konu ise programın hangi kanalda yapılacağı ve moderatörünün kim olacağıydı.

NOW TV, MEHMET AKİF ERSOY, HABERTÜRK…

İlk olarak Now TV’de yapılacağı açıklanan münazara, daha sonra Habertürk TV’de yapıldı. Mehmet Akif Ersoy’un sunacağını açıkladığı münazarayı ise Habertürk’ün genç spikeri Ahmet Selim Kul sundu.

Peki ne oldu, neler yaşandı da NOW TV yerine Habertürk tercih edildi, Mehmet Akif Ersoy yerine Ahmet Selim Kul moderatör oldu?

AZİZ YILDIRIM TARAFI MODERATÖR İSTEMEDİ

Patronlar Dünyası’nın kaynaklarından edindiği bilgiye göre yayının NOW TV’de gerçekleşmesinin iptal edilmesine sebep olan moderatörsüz bir yayın isteği oldu.

Programın yapılacağının açıklanmasının hemen ardından Aziz Yıldırım tarafından programda moderatör olmaması talebi kanala iletildi.

NOW TV’DE PROGRAMI DOĞAN ŞENTÜRK YÖNETECEKTİ

NOW TV’de programı yönetecek olan isim NOW TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’tü.

Moderatörsüz program teklifi kanal tarafından kabul edilmedi. Ardından yine Aziz Yıldırım tarafından “Moderatör olsun ama soru sormasın, çok karışmasın” teklifi geldi.

Edinilen bilgilere göre Doğan Şentürk ve NOW TV yönetimi de bunun gazeteciliğe aykırı olduğunu söyleyerek teklifi reddetti.

MEHMET AKİF ERSOY PAYLAŞIMINI SİLDİ

Bunun üzerine programın kanalı değişti. İki başkan adayının Habertürk’te canlı yayına konuk olacağı duyuruldu.

Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy da programı kendisinin modere edeceğini X hesabından açıkladı. Fakat kısa bir süre sonra programda moderatör olarak Ahmet Selim Kul’un yer alacağı duyuruldu. Mehmet Akif Ersoy da paylaşımını kaldırdı.

Edinilen bilgilere göre Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un moderatörlükten çekilme sebebi de yine Aziz Yıldırım tarafından gelen “Moderatör soru sormasın, tartışmaya müdahil olmasın” talebiydi.

Ersoy’un bu teklifi kabul etmemesi üzerine programı Habertürk’ün genç spikeri Ahmet Selim Kul sundu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir